Škole za Afriku

Osnovna škola Gvozd se ove godine uključila u projekt „Škole za Afriku“.

U sklopu projekta UNICEF, koji sa svojim partnerima gradi i oprema škole i omogućuje napredak cijele zajednice.

Cilj tog projekta je razvijanje suosjećanja  prema drugim ljudima i djeci te motivacije za pomoć onima kojima je to potrebno. Ova godina namijenjena je Etiopiji jednoj od najugroženijih afričkih zemalja u kojoj je više od pet milijuna djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi.

U sklopu tog projekta prikupljat ćemo različitim aktivnostima sredstva za djecu Etiopije, za izgradnju škola u toj siromašnoj afričkoj zemlji i stvaranju boljih uvjeta za školovanje. Naši učenici će na za zanimljiv i poučan način imati priliku pomoći djeci Etiopije  kroz različite aktivnosti prikupljanja sredstava, a ujedno učiti istinske ljudske vrijednosti, razumijevanje, humanost, empatiju. Nije bitno koji iznos, najvažnije je da sudjelujemo i pomognemo od srca onima kojima je to najpotrebnije.

Vijesti o projektu

Mjesec prosinac

Autor: Administrator , 17. 12. 2012.

Prodaja božićnih ukrasa za djecu u Africi!

Prosinac je mjesec druženja, slavlja i darivanja, mjesec kojem se djeca najviše vesele očekujući mnoštvo poklona i slatkiša ali i vrijeme kada se sjetimo onih kojima je teško.

Povodom toga je naša knjižničarka organizirala prodaju božićnih ukrasa koje su posljednjih dana marljivo oslikavala djeca naše škola, kako bi se prodajom tih lijepih ukrasa sakupilo što više novca za djecu u Africi.

Pomažimo drugima i izgrađujmo sebe u plemenitosti i dobroti!

> O školi  > Projekti  > Škole za Afriku