Dan sigurnijeg interneta

Autor: Administrator , 7. 2. 2012.

“Zajedno otkrijte digitalni svijet …sigurno!”

Dan sigurnijeg interneta (SID – Safer Internet Day) je međunarodna manifestacija na kojoj se već tradicionalno upozorava na opasnosti na internetu te podsjeća na načine na koje je te opasnosti moguće uspješno ukloniti, naročito vezano uz djecu.

Ovogodišnja tema Dana sigurnijeg interneta je “Povezivanje generacija i međusobno učenje” te slogan “Zajedno otkrijte digitalni svijet …sigurno!”.

Upotreba interneta se u posljednje vrijeme proširila na gotovo sve generacije te se sve više vide razlike u načinu korištenja interneta i obrani od opasnosti na njemu. Budući da je brzo prihvaćanje novih tehnologija najraširenije kod mladih, oni vrlo lako mogu pomoći starijim generacijama pri korištenju i načinima upotrebe interneta i servisa na internetu, dok će stariji uz pomoć svojeg većeg životnog iskustva moći dati mladima i više nego korisne savjete na koji način da se ponašaju sigurno u životu, pa tako i na internetu.

Povodom Dana sigurnijeg interneta održana je radionica s učenicima viših i nižih razreda.