Međunarodni dan dječje knjige 2022.

Autor: Unknown , 1. 4. 2022.

Priče su krila koja Ti pomažu uzletjeti svakoga dana.

Priče su krila koja Ti pomažu uzletjeti svakoga dana

Čitanje je sloboda. Čitanje je dah.
Čitanje Ti daje novi pogled na poznati svijet i poziva Te na nova mjesta koja nikad nećeš htjeti napustiti.
Čitanje dopušta tvojoj duši sanjati.
Kažu da su knjige prijatelji za cijeli život. Slažem se s tim.
Dok čitaš, raste i razvija se Tvoj savršeni svijet i Ti zajedno s njim.
Priče su krila kojima možeš letjeti svaki dan, zato nađi knjige koje će tvojoj duši, tvojem srcu, tvojem umu ispuniti san.
Knjige liječe, knjige tješe, knjige inspiriraju, knjige poučavaju.
Blagoslovljeni nek' su pripovjedači, čitatelji i slušatelji. Blagoslovljene nek' su knjige jer knjige su lijek za bolji i svjetliji svijet.
Mahsi cho. Puno hvala.

Autor poruke: Richard Van Camp, kanadski književnik, iz plemena Tlicho, engleskog naziva Dogrib; ilustrator: Julie Flett; prijevod i prilagodba: Davorka Semenić Premec; lektura: Vedrana Kovač Vrana; grafičko oblikovanje: Lana Posarić

Izvor: citajmi.info

Međunarodni dan dječje knjige ili skraćeno ICBD – International Children’s Book Day osmišljen je da bi se potaknulo djecu na čitanje i kako bi tu naviku održali kroz život. Kako bi ih što više zainteresirali za knjige osnovana je International board on books for young people (IBBY) organizacija koja želi spojiti djecu diljem svijeta preko knjiga. Njihov glavni cilj je promicanje međunarodnog razumijevanja kroz dječje knjige. Također se trude da  sva djeca imaju pristup različitim knjigama. Međunarodni dan dječje knjige obilježava se 2. travnja svake godine, ovaj je datum izabran na sam rođendan Hansa Christiana Andersena, najpoznatijeg pisca bajki.

Povodom Dana dječje knjige učenici 2. razreda čitali su Palčicu i shvatili kako su krila za Palčicu bila dar slobode tako je za nas čitanje sloboda.

Učenici su rješavali kviz o Palčici.

« Rujan 2024 »