Svjetski dan rukopisa 2021.

Autor: Unknown , 23. 1. 2021.

Rukopis je jedinstven za svakog pojedinca

Rukopis nam danas, u vrijeme računala, dopušta da sačuvamo individualnost, omogućuje dodavanje vlastite osobnosti svakoj napisanoj riječi.

Uzmite u ruke olovku i počnite pisati jer na taj način razvijate mozak. U prilog tome idu i istraživanja koja potvrđuju da pisanje rukom oslobađa od stresa, povećava koncentraciju, a dokazano je da se ljudi koji pišu rukom više smiju i bolje su raspoloženi.

Saznajte što vaš rukopis govori o vama.

Veličina

Ako imate velik rukopis, vjerojatnije je da ste otvoreni i samopouzdani. Sramežljivi, introvertirani tipovi ljudi imaju tendenciju pisati manja slova. Prosječna veličina rukopisa ukazuju na snažnu sposobnost fokusiranja i koncentraciju.

Razmak između riječi

Ljudi koji ostavljaju velike prostore između riječi skloni su uživati u vlastitom društvu. Nasuprot tome, ljudi koji stišću svoje riječi vole uživati u druženju s drugim članovima zajednice. Gotovo potpuni nedostatak razmaka može ukazivati na nečiju potencijalnu nametljivost.

Pritisak olovke

Snažan pritisak olovke prilikom pisanja može biti pokazatelj napetosti i ljutnje, dok umjereni pritisak označava predanost. S druge strane, slabi pritisak olovke pokazuje empatiju i osjetljivost, ali također može otkriti nedostatak vitalnosti.

Stavljanje točke na “i”

Aktivna mašta otkrivena je i kada pišemo dugačko slovo I. Nasuprot tome, um posvećen detaljima se skriva iza točke na slovu, ako se ona piše nisko nad slovom. Osobe čije je slovo i nagnuto na lijevu stranu vjerojatno su sklone odugovlačenju. Crtanje kružića umjesto točke iznad slova “i” može pak ukazivati na djetinjastu osobnost.

Čitljivost vašeg potpisa

Potpis koji je lako čitljiv vjerojatno će pripasti samouvjerenoj osobi koja se dobro osjeća u vlastitoj koži, dok teško čitljiv potpis češće pripada samozatajnim osobama sklonima vlastitom preispitivanju i promišljanju.

Nagib slova

Čak i nagib rukopisa govori nešto o osobi pojedinca. Slova nagnuta na desno ukazuju na sklonost susretanja i rada s novim ljudima, a lijeva kosina ukazuje na tendenciju ka zatvorenosti i introspekciji.

Linija na slovu T

Odlučni i zanesenjaci skloni su pisati ga poput dugih križeva, ali ova značajka rukopisa također može ukazivati na tvrdoglavost. Kratki križ T može ukazivati na lijenog pojedinca, a maleni T, koji ima visoko postavljenu crticu, može pripadati pojedincu koji ima brojne, visoko postavljene ciljeve. Malo slovo T koje prekriženo nakošenom crtom može pripadati pojedincu koji bi si trebao postaviti više ciljeve.

Zaokruživanje malog slova L

Zaokružen ispis malog slova L može ukazivati na opušteno stanje uma i spontanost, ali uska ili stisnuta slova L mogu ukazivati na sputanog pojedinca.

Kosa nasuprot oblim slovima

Kosa slova ukazuju na vrlo inteligentnu osobu koja potiskuje agresiju, dok zaobljena slova obično pripadaju osobi koja je vrlo kreativna ili umjetnički orijentirana.

Brzina pisanja

Brzi pisci skloni su nestrpljivosti i nesklone gubljenju vremena. Spori pisci samosvjesni su i metodični.

Povezana ili odvojena slova

Povezana slova obično pišu pojedinci koji donose odluke temeljene na činjenicama i iskustvu, no odvojene slova obično pišu maštoviti, impulzivni i intuitivni pojedinci.

Upotreba interpunkcije

Interpunkcija je važna za prijenos značenja i olakšavanje čitanja, ali prekomjerna interpunkcija pokazuje da je pojedinac izrazito emotivan ili čak pomalo opsesivan.

Zatvoreno ili otvoreno slovo O

Oni koji pišu zatvoreno slovo O obično imaju zatvorene osobnosti i oslanjaju se prema sebi i introvertni su. S druge strane, oni koji pišu otvorena slova O su otvorenije, društvene i ekstrovertne osobe.

Pisanje slova E

Usko slovo E obično pišu skeptici ili nezaposleni pojedinci. Veće slove E obično su napisali otvoreni i pustolovni pojedinci.

Izvor: Reader’s Digest