Uzvratni posjet OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Vrbovsko

Autor: Administrator , 8. 5. 2017.

U petak, 05.05.2017. godine, naši učenici, polaznici nastave srpskog jezika i kulture, bili su na uzvratnom posjetu učenicima iz Vrbovskog, područna škola u Moravicama.

Odličnu suradnju, započetu kod nas u studenom 2016.godine, nastavili smo u ugodnom ozračju družeći se s učenicima, ravnateljem Antonom, učiteljicom Valentinom, pedagoginjom Tanjom, defektologinjom Đurđom i voditeljem škole Novicom.

Pedagoginje Tanja i Ankica i defektologinja Đurđa su održale radionicu  „Terapija smijehom“, što se pokazalo kao odličan uvod u opuštanje i zbližavanje učenika naših škola.

Naši učenici su se predstavili dramatizacijom priče „Oraščići-palčići“ i izvedbom nekoliko folklornih igara, gdje smo i učenike iz Moravica naučili plesati dva kola.

Učiteljica Valentina je s učenicima održala likovnu radionicu na kojoj su učenici izradili plakate „Maslačci“.

Učitelj Novica nas je odveo u likovnu galeriju i upoznao sa dugogodišnjim uspješnim radom likovne kolonije.

Na povratku nas je ravnatelj Anton još jednom dočekao, ovaj put u matičnoj školi u Vrbovskom, te nas upoznao sa radom ove škole.

Zaključili smo da obje naše škole uspješno provode niz aktivnosti, svaka na svoj način, te da ovakvom razmjenom iskustava doprinosimo da svi budemo još bolji i kreativniji.

Senka Crevar,
                                                            učiteljica srpskog jezika i kulture

« Svibanj 2024 »