Kestenijada i Dan zahvalnosti za plodove Zemlje

Autor: Administrator , 19. 10. 2016.

I ove smo nastavne godine, 18.10.2016.,  obilježili  Dan zahvalnosti za plodove Zemlje i Dan pješačenja. Dan smo započeli posve zdravim načinom života.

U dobrom raspoloženju i podmazanih tenisica pješačili smo do obližnje šume Podgorje.   Nakon što smo se razišli na sve strane, a opet, jedni drugima na vidiku, započeli smo potragu za kestenima.

Nakon što su naše vrećice, ili džepovi onima koji ih nisu ponijeli, bile pune, zaputili smo se nazad put škole. Tamo je školski domar već započeo s pripremama za pečenje prikupljenih kestena.

Pucketanje vatre i miris njezinog dima širili su se dvorištem škole, kojim su odjekivali veseli dječji glasovi koji su s nestrpljenjem čekali ove ukusne jesenje plodove.

Osim kestena, našla se tu još jedna jako fina poslastica. Naime, s mirisom kestena izmiješao se miris koji je dopirao iz susjednog lonca. Bio je to miris graha kojeg su nam s ljubavlju pripremile naše spremačice i kuharica.

Punih trbuha, i dobrog okusa u ustima, nakon dana prepunog doživljaja, prebacili smo svoje torbe preko ramena i zaputili se svojim domovima.

Natalija Klarić,
                                                                                   učiteljica engleskog jezika