ENERGETSKA OBNOVA OSNOVNE ŠKOLE GVOZD

Autor: Administrator , 16. 6. 2016.

Dana 15. lipnja 2016., s početkom u 10.00 sati, u prostorijama Osnovne škole Gvozd održana je završna konferencija projekta “Izrada projektne dokumentacije za energetsku obnovu Osnovne škole Gvozd, Gvozd“.

Svrha ovog događaja bila je predstavljanje  glavnog projekta energetske obnove Osnovne škole Gvozd u čiju se izradu krenulo zahvaljujući projektu „Izrada projektne dokumentacije za energetsku obnovu Osnovne škole Gvozd, Gvozd“ financiranom iz europskih strukturnih i investicijskih fondova. Riječ je o projektu kojim će se osigurati ušteda energije čak do 60%, značajno smanjiti emisija CO₂ te povećati kvaliteta i udobnost boravka u prostorima škole.

Osnovnoj školi Gvozd preostaje još samo jedan korak prije izvođenja radova, a to je prijava na sljedeći natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te Europskog fonda za regionalni razvoj pod nazivom „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja. Bespovratna sredstva za radove iznosit će 95% ukupne investicije.

Zamjenica ravnateljice Mirjana Šeović zahvalila se sudionicima završne konferencije na potpori u realizaciji projekta. Navela je da će učenici i djelatnici Osnovne škole Gvozd imati kvalitetniji i ugodniji boravak u školi, a lokalna zajednica pozitivan poticaj i zadovoljstvo.

Ravnateljica Barbara Ljubišić

uz Mirjana Šeović