EKO KVIZ -predmetna nastava

Autor: Administrator , 19. 4. 2016.

Ususret Danu planeta Zemlje, koji se službeno obilježava svake godine 22. travnja u više od 150 zemalja širom svijeta, dana 18. 04. u našoj školi  održan je EKO- kviz.

Sudjelovali su učenici od 5.- 8. razreda, podijeljeni u četiri skupine. Svaku skupinu su činila četiri člana, iz svakog razreda po jedan natjecatelj. Svaki učenik- natjecatelj se smjestio na označena mjesta i stavio bedž svoje skupine.

U nastavku slijede natjecatelji pojedinih skupina:

Skupinu pod nazivom SREDOZEMNA MEDVJEDICA činili su:
Dragana Pajić(5.r.), Antonio Šalić (6.r.), MilenicA Rosić (7.r.), Dragana Ban (8.r.).

Skupinu pod nazivom BJELOGLAVI SUP činili su:
Gabrijela Dedić(5.r.), Kristijan Kljajić (6.r.), Danijel Vuković (7.r.), Stefana Krasulja (8.r.).

Skupinu pod nazivom RIS činili su:
Miahela Samardžija (5.r.), Anamaria Pavlović(6.r.), Ivan Golub(7.r.), Mateo Abramović(8.r.).

Skupinu pod nazivom ŠIŠMIŠI činili su:
Lola Lovrić (5.r.), Svjetlana Kordić (6.r.), Željana Samardžija (7.r.), Slobodan Maksimović (8.r.).

Ostali učenici su zauzeli mjesta u učionici spremni podržati natjecatelje.

U uvodnom dijelu smo pogledali prezentaciju o očuvanju našeg planeta;  koje sve opasnosti prijete našim šumama i vodama i što sve pojedinac može učini da bi pomogao ekološkom očuvanju. Tijekom prezentacije, učenici su aktivno sudjelovali i davali svoje mišljenje o navedenim problemima. Nakon prezentacije, po jedan natjecatelj iz svake skupine je predstavio zaštićenu životinjsku vrstu po kojoj  je svaka skupina dobila ime- sredozemnu  medvjedicu, bjeloglavog supa, risa i šišmiša.
Tada smo krenuli u natjecateljski dio programa. Učenicima je predstavljena prosudbena komisija koju su činila tri člana: Vinko Kadečka, Kristijan Ljubišić i Francika Herceg. Zapisničar: Natalija Klarić.

Zatim su natjecatelji upoznati s pravilima natjecanja.

Pravila

Natjecanje se sastoji od 10 krugova, u svakom krugu skupine se natječu iz sljedećih predmeta: PRIRODA, BIOLOGIJA, GEOGRAFIJA.

Po jedan natjecatelj iz svake ekipe izvlači pitanje, zatim slijedi kratki dogovor, te odgovaranje na postavljeno pitanje. Po odgovoru, komisija dodjeljuje 1,2,3,4 ili 5 bodova za točnost odgovora. Pri čemu je 5 za najtočniji ponuđeni odgovor, a 1 za najmanje točno ponuđen odgovor. Pobjednik je ekipa koja nakon 10. kruga ima najviše skupljenih bodova.

ZAVRŠETAK: po ukupnom zbroju bodova, pobjednik je skupina BJELOGLAVI SUP! Čestitamo!

Mirela Milošić,
                                                                                      učiteljica geografije