Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Administrator , 17. 11. 2015.

„Narod koji ne poznaje svoju prošlost nema budućnosti!“

Misao je to koja nas je vratila u najbolnije dane Grada heroja, heroja koji su pali da bismo mi živjeli.

Obilježavajući Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, učenici, učitelji i ostali djelatnici Osnovne škole Gvozd odali su počast svim poginulim, nestalim i stradalim braniteljima i civilima grada kojeg i danas obavija sjena tuge i bola.

Vođeni željom da naši učenici ne zaborave, ne tako davnu  1991. godinu, učiteljica povijesti Nikolina Sukalić Rom pripremila je prezentaciju popraćenu tekstom koji su čitali učenici osmog razreda Stefana Krasulja i Mateo Abramović.

Slušajući o tromjesečnoj okupaciji Vukovara, u učionici je vladao tajac. Čuo bi se tek pokoji uzdah, jer ono što smo slušali nikoga u prostoriji nije moglo  ostaviti ravnodušnim.

Nakon odslušane prezentacije, još uvijek pod dojmom onoga što smo čuli, uputili smo se u školsko dvorište na kojem je učiteljica likovne kulture Mirjana Vidović nacrtala Vodotoranj, jedan od simbola Vukovarske tragedije. Okupljeni oko njega, slušali smo vjeroučitelja Daria Šudića koji je sastavio prigodnu molitvu za sve žrtve obrambenog Domovinskog rata. Nakon molitve, upalili smo lampione, postavili ih u obliku Vodotornja i još jednom minutom šutnje, mislima zahvalili svima koji su nesebično žrtvovali svoje živote za naš život.

Njima u čast, i u našem mjestu Vukovar svjetli!