Radna akcija u školskom voćnjaku

Autor: Administrator , 1. 4. 2015.

Kad se velike ruke slože,

sve se može,  sve se može…

Za vrijeme proljetnog odmora, u utorak 31. ožujka 2015., u našem školskom voćnjaku organizirali smo radnu akciju. Akcija se provodila u sklopu projekta „Oblikovanje lijeska u školskom voćnjaku“ koji  je sastavni dio našeg školskog kurikuluma. Kako  bi što kvalitetnije uredili lijeske  i time pridonijeli boljem i unosnijem plodu pozvali smo na suradnju i pomoć djelatnike Šumarije Gvozd. Damir Kozmar, upravitelj Šumarije  Gvozd  nam se rado odazvao i zajedno  s Predragom Majdićem, inženjerom šumarstva posjetio našu školu.

Djelatnici Osnovne škole Gvozd udružili su snage naoružani škarama, motornim pilama i tačkama i krenuli u 8 i 30 u akciju uređenja voćnjaka. Naše  vrijedne ruke usmjeravali su i koordinirali djelatnici Šumarije Gvozd. Posebnu pažnju poklonili smo prorjeđivanju  unutarnjeg dijela stabla kako bi lijeska dobila dovoljno svjetlosti. Tako su jedni motornim pilama uklanjali suvišne izboje, drugi su škarama rezali suvišne i suhe grane, a ostali su nosili grane i čistili okoliš u voćnjaku. Tijekom rada  osjetila se pozitivna atmosfera i oduševljenje među djelatnicima uviđajući kako naš voćnjak izgleda sve ljepše i uređenije.

Oko 13 sati proglasili smo kraj uspješne radne akcije. Zadovoljni i umorni  okupili smo se oko stola u našem voćnjaku te okrijepili zasluženom zakuskom.

Ovom prilikom se od srca zahvaljujem svim djelatnicima škole, koji su se u potpunosti odazvali, djelatnicima Šumarije Gvozd na dragocjenim savjetima i sugestijama  te se veselim idućem susretu, druženju i radu.

Barbara Ljubišić,

ravnateljica OŠ Gvozd