Izlet Pula – NP Brijuni

Autor: Administrator , 7. 6. 2014.

Ove godine smo na izlet na kraju

školske godine  išli u Pulu i posjetili

nacionalni park Brijune.

Najprije smo obišli rimski amfiteatar i fotografirali se ispred njega. Neki od nas su kupili suvenire pulske arene. Nakon razgledavanja arene odšetali smo se do parka podno nje. Tamo smo vidjeli maketu grada Pule. Tu smo se kratko zaustavili, razgledali maketu i slikali ju. Zatim smo se prošetali do Dvojnih vrata koji je jedan od ulaza u Austro-ugarske podzemne hodnike.

Iz Pule smo autobusom  krenuli prema Fažani, gdje nas je čekao katamaran za NP Brijune. Vožnja katamaranom je bilo posebno iskustvo jer su se neki od nas prvi puta vozili katamaranom.

Po dolasku na Brijune, na otoku nas je čekao naš turistički vodič koji nas je cijelo vrijeme vodio po NP Brijunima. Brijune smo razgledavali vožnjom u turističkom vlakiću. Iz vlakića su se mogle vidjeti mnoge stvari: safari park, etno park, stara maslina, arheološki ostaci iz doba Rimljana. Nakon silaska s vlakića, prošetali smo se Brijunima i razgledali crkvu, kamenolom, pogledali izložbu prepariranih životinja i izložbu fotografija o Josipu Brozu Titu na Brionima. Poslijepodne smo se katamaranom vratili s Brijuna u Fažanu. Krenuli smo prema plaži gdje smo se kupali. Nakon kupanja i uživanja, i ispunjeni pozitivnim dojmovima, krenuli smo natrag svojim kućama.

Ovo je bio jedan jako lijepi izlet i svima će nam ostati u lijepom sjećanju jer smo vidjeli puno zanimljivih stvari i još pritom upoznali prirodne i kulturne ljepote naše domovine.