Medijacija (osnovni seminar)

Autor: Administrator , 10. 1. 2014.

U našoj školi 09. i 10. siječnja 2014. godine

organiziran je dvodnevni seminar iz medijacije.

Medijacija je izrazito djelotvoran način rješavanja sukoba, primjenjiv na svim razinama od vrtića, obrazovnih ustanova,  socijalne skrbi, preko tvrtki, javne uprave pa do sudova gdje su postupci riješeni medijacijom brži i jeftiniji.

U sklopu projekta „Rane odgojno-obrazovne intervencije“ u kojem je naša škola jedan od partnera projekta, organiziran je dvodnevni seminar iz medijacije. U razdoblju od 09. do 10. siječnja 2014. godine. Učiteljsko vijeće kao temu stručnog usavršavanja u školi imali su osnovni trening medijacije.

Osnovni seminar iz medijacije opskrbljuje sudionike bazičnim znanjima i vještinama potrebnim za rješavanje sukoba između dviju sukobljenih strana. Seminar obuhvaća temeljne komunikacijske vještine (kao što su aktivno slušanje, parafraziranje, reflektiranje, postavljanje pitanja i prepoznavanje emocija) kao i vježbe na konkretnim slučajevima medijacije pomoću igranja uloga.

Kroz predavanje i velik broj radionica upoznavali smo i uvježbavali  vještine koje se mogu vrlo brzo primijeniti, s posebnim naglaskom na etičke vrijednosti i principe poput nepristranosti, povjerljivosti i sl. pri rješavanju sukoba u radu s djecom i mladima.

Naše trenerice Diana Koračić i Dubravka Uroda seminar su odradile vrlo profesionalno u opuštenoj radnoj atmosferi.