Terenska nastava - Zagreb

Autor: Administrator , 17. 5. 2013.

16. svibnja 2013. učenici 6. 7. i 8. razreda

posjetili su Zagreb.

Posjetili smo Hrvatsko narodno kazalište. Prošli smo kroz interijer kazališta i uz stručno vodstvo saznali o osnutku kazališta, izgledu prostora za gledalište i prostora za izvođenje predstava. Budući da se kazalište dijeli na dio Opere, dio Baleta i Drame, stalno je zaposleno oko 500 ljudi što mnogi od nas nisu znali.

Nakon posjeta Hrvatskog narodnog kazališta, posjetili smo Tjedan hrvatske glazbene mladeži koji je održan u koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski. Posvećen je obilježavanju 200-te obljetnice rođenja opernih skladatelja R.Wagnera i G.Verdija.
Naši učenici su u prepunoj dvorani uživali u koncertno scenskim izvedbama s pažljivo odabranim dijelovima poznatijih skladbi skladatelja, uz zbor HNK, sopran (Goranu Biondić) i tenor (Stjepana Franetović), baletne plesače i glumce.

Posjetili smo i Galeriju Klovićevi dvori gdje je otvorena najveća izložba reprezentativnih djela Pabla Picassa ikad postavljena u ovom dijelu Europe!
Jeste li znali da je umjetnik čije je puno ime Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidan Matryr Clito Ruiz y Picasso prvu izložbu imao kao 13-godišnjak u trgovini kišobranima?!

Uz stručno vodstvo uživali smo  u 56 Picassovih slika i skulptura te četrdesetak fotografija, čime je obuhvaćen veliki dio pozamašnog opusa jednog od najvećih umjetnika XX. stoljeća, od njegovih najranijih radova pa sve do onih koji su nastali pred sam kraj njegova života. Slike i skulpture prate i brojni dokumenti vezani uz rad Pabla Picassa. Nakon izložbe shvatili smo da svaka slika priča priču iz Picassovog života. Uzbuđeni i puni dojmova vratili smo se u naš Gvozd.

« Svibanj 2024 »