Hrabri telefon slavi 15. rođendan

Autor: Administrator , 24. 10. 2012.

Provedbom radionice “Dječje potrebe

doprinijeli smo razvoju kvalitetnijeg

sustava zaštite djece.

Ove godine Hrabri telefon slavi 15 godina djelovanja. Hrabri telefon je nevladina, neprofitna organizacija koja radi na zaštiti prava i interesa djeteta i želi doprinijeti stvaranju boljeg i sigurnijeg okruženja za rast i razvoj djece u Hrvatskoj. Naša škola se uključila u akciju provođenja radionica u osnovnim školama Hrvatske. Provedbom radionice “Dječje potrebe” doprinijeli smo razvoju kvalitetnijeg sustava zaštite djece.

Radionicu je provela učiteljica Barbara Šišinački u 2. razredu.  Djeca su u grupama slikala na plakate svoje mjesto. Zatim su docrtravali objekte i detalje u mjestu, točnije sve ono što grad treba sadržavati da djeca u njemu budu sretna. Tako se u  našem Gvozdu našao lunapark, Zoološki vrt, bazen… Svako dijete je izabralo svoj objekt i na njega je napisalo sedam potreba. Od potreba su naveli: obitelj, ljubav, njega, potreba za hranom, potreba utažiti žeđ, prijateljstvo, tjelesna aktivnost.

Nakon toga je slijedila priča.

“ Zamislite da se svi zajedno igrate u vašem gradu. Proljetni je dan. Cvijeće miriše oko vas, leptiri se igraju i svima vam je dostupno sve ono što ste naveli da vam u ovom gradu treba. Sivi oblaci su došli iznad vašeg grada. Iznenada je počeo jak pljusak. Poplavio je vaš grad. “

Djeca čitaju svoje potrebe i zaokružuju tri njima najvažnije potrebe koje bi ostavili da nakon poplave mogu sretno živjeti u gradu.

« Svibanj 2024 »