Uređenje igrališta u sklopu Osnovne škole Gvozd

Autor: Natko Rupčić, 16. 11. 2022.

Osnovna škola Gvozd uskoro će biti bogatija za tri obnovljena igrališta.

U sklopu Osnovne škole Gvozd nalaze se rukometno, odbojkaško i košarkaško igralište. Igrališta su izgrađena zajedno sa školom 1976. godine. S obzirom na to da su igrališta stara 46 godina tj. da im je prošao rok uporabe dijelom su zarasla travom, korozijom istrošenih golova i koševa, ispucane asfaltne podloge i bez površinske odvodnje, te im je bila potrebna dubinska i cjelovita obnova.

Sisačko-moslavačka županija je osnivač škole i prepoznala je potrebu te je aplicirala pri Ministarstvu turizma i sporta za projekt sufinanciranja uređenja igrališta u sklopu Osnovne škole Gvozd.

Investitor: REPUBLIKA HRVATSKA-SISAČKO-MOSLAVAČKA ŽUPANIJA

Glavni arhitektonski projektant:  Ivica Plavec  dipl.ing.arh.

Suradnik projektanta glavnog projekta: Matija Piškur  struč.spec.ing.aedif.

Projektantski ured: Piškur projekti d.o.o.

Izvođač radova: Leček-niskogradnja

Planiranim zahvatom poboljšat će se odgojno-obrazovni standardi s namjerom da se osiguraju sigurni uvjeti tijekom korištenja. Golovi, koševi, odbojkaška mreža, mreže iza golova i koševa i ograde bit će temeljeno armiranim betonom.

Slojevi igrališta izrađuju se od geotekstila, dvije veličine granulacije drobljenog kamena i asafaltnog habajućeg sloja debljine 5 cm. Završni sloj igrališta će prekrivati reciklirajuća polipropilenska-kopolimerska sportska podloga debljine 1,22 cm. Ova podloga omogućava smanjenje ozljeda prilikom bavljenja sportom.

Sustavom odvodnje omogućit će se površinska odvodnja igrališta upuštanjem u upojni bunar.

Sa sjeverno-istočne i zapadne strane igrališta biti će postavljena ograda u visini 1,2 m, a služit će za sprječavanje ulaska osobnih vozila na igrališta.

Od uvođenja izvođača radova 19. listopada 2022. radovi na uređivanju sportskih igrališta se ne zaustavljaju i trenutno se postavlja asafaltni sloj.

Uz izvođenje nastave TZK-e na otvorenom, od ovog projekta imat će cjelokupna općina Gvozd kroz poticanje na izvanškolski sportski život, rekreaciju, uključivanjem mladih u nogometni i odbojkaški klub Gvozd te poticanje bavljenja sportom u ljetno vrijeme.

« Svibanj 2024 »