SPOMENAR PRIJATELJSTVA

Autor: Administrator , 28. 5. 2022.

U petak, 27.05.2022.godine, učenici od 1. do 7.razreda naše škole, koji pohađaju nastavu srpskog jezika i kulture, zajedno sa prijateljima iz  OŠ „Ivana Gorana Kovačića“ u Vrbovskom, Područna škola Moravice, posjetili su NP Risnjak, čime smo nastavili, sada već tradicionalno, druženje kroz učenje i zabavu.

Uz pjesmu i veselje, najprije smo zastali u Vrbovskom, kako bi nam se pridružili prijatelji iz Moravica, te smo zajedno nastavili put.

U NP Risnjak dočekali su nas ravnatelj NP i naš vodič, koji nas je poveo poučnom stazom „Leska“.

Na stazi smo povremeno zastajali kako bismo nešto naučili, saznali, proširili saznanja o vuku, medvjedu, risu, načinu kako se tradicijski pravio ugalj…

Kružnom stazom smo se vratili do početne točke, gdje smo nakon kraćeg odmora u slast pojeli ručak, koji smo slučajno zaboravili poslikati.

Zahvaljujući prekrasnom danu, u vanjskom prostoru smo održali radionice. Naši učenici su se predstavili recitiranjem, izvođenjem igrokaza i dramatizacijom teksta.

Učenici iz Moravica, pod vodstvom učiteljice Valentine, pročitali su nam svoje pjesme. Svi smo im od srca zapljeskali jer su nam pokazali da i djeca mogu biti itekako dobri pjesnici.

Potom su učenici u grupama sami stvarali pjesme. Pravo je čudo što sve djeca mogu zajedno stvarati. Za 15-20 minuta grupnoga rada, čuli smo prekrasne pjesme.

Naša pedagoginja Ankica je sa učenicima održala radionicu „Bingo- razvoj socijalnih vještina“, na kojoj su se učenici obje škole na zanimljiv i zabavan način  još bolje upoznali.

Na kraju smo svi zajedno zaplesali, gdje su naši učenici svoje prijatelje iz Moravica naučili nekoliko novih plesova.

Dan je opet bio prekratak za sve što smo zajedno mogli i htjeli uraditi. Ostaje nam jesen i novi susret, sa novim idejama koje čekaju da ih ostvarimo. U ostvarivanju ideja i ovaj put su nam pomogli VSNM Općine Gvozd koji je snosio troškove prijevoza, a SNV Zagreb se pobrinuo za troškove ručka i vodiča.

Senka Crevar, učiteljica SJK

« Svibanj 2024 »