LINO VIŠEBOJAC

Autor: Administrator , 7. 2. 2020.

Lino višebojac, projekt čiji su organizator Sportske novosti i glavni sponzor Podravka, održava se već 13. godina. To ga čini najdugovječnijim i jedinim takvim projektom u osnovnim školama diljem Hrvatske. Osnovni cilj Lino višebojca je poticanje školskog sporta, razvijanje zdravih navika te poticanje kulturnog stvaralaštva.

Osnovna škola Gvozd 6. veljače 2020. ugostila je medvjedića Linu i njegove sportske goste.  Dugogodišnja želja škole, učitelja i učenika napokon je uslišena. A onda, kada se taj dan približio,odlučili smo podijeliti sreću i pozvali u goste učenike iz 30 km udaljene Osnovne škole Ivan Goran Kovačić iz Gora. Ovom velikom danu nazočili su proslavljeni hrvači,olimpijci, višestruki osvajači svjetskih i europskih medalja  braća Nenad i Neven Žugaj, proslavljena reprezentativka i rukometašica Podravke Renata Damjanić, kadetska i juniorska prvakinja Hrvatske u hrvanju Veronika Dragaš, sa svojim trenerom, ujedno i zaposlenikom škole Vinkom Kadečkom.

Prema scenariju pozdravnu riječ izgovorio je ravnatelj Natko Rupčić, nakon čega je mikrofon prepustio Valentini Vujnović, ravnateljici  Osnovne škole Ivan Goran Kovačić, a fer borbu natjecateljima je poželio i Milan Vrga, načelnik općine Gvozd. Da bi što ljepše i toplije ugostili Linu i njegove goste naša škola pripremila je kulturno – umjetnički program pun pjesme i plesa. Ples na svili učenice 7.r. Dare Mikulić sve je oduševio, kao i najbolji rad „ Svijet po tvom“ koji je napisala učenica 6.r. Helena Vorkapić.

Nakon uvodnog dijela programa, uslijedilo je ozbiljno odmjeravanje snaga između učenika od 5. do 8. razreda u nogometu, košarci, rukometu, skoku udalj,  sprintu i štafetnim igrama. Uz veliku podršku medvjedića Lina i njegovih sportskih prijatelja, natjecatelji su vrijedno skupljali bodove da bi došli do što boljeg rezultata. To je najbolje pošlo za rukom učenicima 6.r. Ani Pavlović i Rafaelu Čoviću iz Osnovne škole Ivan Goran Kovačić.

Nikome nije bilo žao što su upravo šestaši iz Gora uzeli pobjedničke pehare. Družili su se, pjevali i skakali, plesali i navijali svi zajedno. Transparenti, majice, krune, sve je bilo u znaku Line. S jednog plakata poslana je poruka „Svijet nas pozna po Vegeti, Modriću i panceti“, s drugog je vrištalo „ Mi smo med, vi ste led, zajedno smo Linoled“, treći je govorio: „Linovi gvozdaši, najbolji sportaši“. Sve je bilo puno zastavica, pompona i crveno – bijele navijačke boje.

I na kraju zahvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu, a posebno našim učenicima koji su pod budnim okom poznatih sportaša imali priliku pokazati što znaju te će im sigurno ostati uspomena za cijeli život.

Kristijan Ljubišić, prof.