Županijsko natjecanje iz Povijesti

Autor: Administrator , 8. 3. 2018.

Rezultati sa školskog i županijskog natjecanja iz povijesti

koji se odnose na Osnovnu školu Gvozd, nalaze se pod opcijom više.

06. veljače 2018. održano je Školsko natjecanje iz Povijesti. Natjecanju su pristupile četiri učenice 7. razreda te dvije učenice 8. razreda, pod mentorstvom učiteljice Povijesti, Nikoline Sukalić Rom.

U kategoriji 7. razreda, na nivou Županije, školskom natjecanju su pristupila 82 učenika, a naše su učenice ostvarile zavidne rezultate: Mihaela Samardžija – 2. mjesto, Gabriela Dedić – 3. mjesto, Dragana Pajić – 4. mjesto i Lola Lovrić – 8. mjesto.

U kategoriji 8. razreda, ukupno je školskom natjecanju pristupilo 89 učenika. I tu su naše učenice ostvarile odličan rezultat: Mirjana Zimonja – 3. mjesto i Anamaria Pavlović 14. mjesto.

Trud i uloženo vrijeme u učenje svakako su se  isplatili, jer su sve učenice, s ovako dobrim rezultatima,  imale razloga biti pozvane  pokazati  svoja znanja i na Županijsko  natjecanje iz Povijesti učenika Sisačko-moslavačke županije, koje je održano u Srednjoj školi Topusko 07. ožujka 2018.

Nakon uvodnih riječi naših domaćina, učenici su raspoređeni po kategorijama u odvojene učionice, gdje su, uz nazočnost članova povjerenstava, započeli s pisanjem ispita.

Nestrpljivo smo iščekivali objavu rezultata, a kada je došlo vrijeme i za to, moramo priznati, bile smo zadovoljne viđenim.

U natjecanju učenika 7. razreda, od njih 16, Gabriela Dedić je osvojila 4. mjesto, zatim ju je slijedila učenica Mihaela Samardžija na 5. mjestu, a niz je nastavila učenica Dragana Pajić sa osvojenim 6. mjestom, dok je učenica Lola Lovrić osvojila preskočila nekoliko stepenice i osvojila  dobro 9. mjesto.

U kategoriji 8. razreda natjecanju je pristupilo 19 učenika. Naše Anamarija Pavlović i Mirjana Zimonja osvojile su odlično 6 i 10 mjesto.

Možda jesmo mala škola, ali imamo učenike velikoga znanja!

Čestitamo našim vrijednim učenicama.

„Tko se posvećuje učenju, iz dana u dan postaje sve veći.“
                                               Lao Tse

Nikolina Sukalić Rom,