1. Sajam zdravlja - Topusko

Autor: Administrator , 20. 4. 2018.

U Topuskom je dana, 19.04.2018. održan 1. Sajam zdravlja u organizaciji Sisačko-moslavačke županije,  Srednje škole Topusko,  Općine Topusko,  Lječilišta Topusko i Top-Terme d.o.o.

Pored brojnih gostiju i posjetitelja sudjelovali su i učenici 7. i 8. razreda naše škole u pratnji učiteljica Maje Madjar Malčak, Julijane Lovrić i pedagoginje.
Program sajma privukao je brojne izlagače i predavače na temu mentalnog zdravlja, zdravih prehrambenih navika i područja ekologije.
Učenici naše škole najviše zanimanja pokazali su za  prezentaciju programa i usluga koje  promovira Top-Terme  Topusko.
Pored brojnih predavanja zbog ograničenog vremena  sudjelovali smo na predavanju prim. Marine Kovač "Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja" iz Neuropshijatrijske bolnice dr. Ivan Barbot, Popovača.
Cilj predavanja je osvijestiti kod djece školske dobi i adolescenata sve veći utjecaj raznih oblika ovisnosti od droge, alkohola, pušenja, pa sve do najnovijih oblika digitalne ovisnosti, ovisnosti o kockanju i klađenju.
Dr. M. Kovač naglasila je važnost preventivnog djelovanja od najranije dobi i kako pronaći načine jednostavnih aktivnosti koje mogu povećati osobno zadovoljstvo i sreću, smanjiti stres i anksioznost.

Ankica Rakas-Drljan,
                                                                                             pedagoginja