Hrvatska kakvu želimo

Autor: Administrator , 26. 3. 2018.

Učenici OŠ Gvozd nagrađeni na natječaju "Hrvatska kakvu želimo".

U sklopu procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za odgoj i obrazovanje organizirali su nagradni natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu "Hrvatska kakvu želimo".

U ponedjeljak, 26.ožujka 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici održana je svečana dodjela nagrada najboljim likovnim i literarnim radovima učenica i učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Dodjeli je nazočilo 450 osnovnoškolaca, njihovih roditelja i nastavnika koji su imali prigodu razgledati izložbu radova nacionalnih pobjednika te uživati u zabavnom programu. Na natječaju su sudjelovale ukupno 222 osnovne škole iz Republike Hrvatske čiji su učenici izradili likovne i literarne radove na temu „Kako zamišljaš Hrvatsku 2030. godine?“, koji su potom prolazili ocjenjivanje na školskoj, županijskoj i nacionalnog razini (najbolji likovni radovi od I. do IV. te od V. do VIII. razreda osnovne škole i najbolji literarni radovi od I. do IV. te od V. do VIII. razreda osnovne škole).

Iz Sisačko-moslavačke županije sudjelovalo je pet osnovnih škola: Osnovna škola Novska, Katolička Osnovna škola Novska, Osnovna škola Gvozd, Osnovna škola Rajić i Osnovna škola Ivan Goran Kovačić Gora.

Nagrade pobjednicama i pobjednicima iz Sisačko-moslavačke županije dodijelio  je  Mario Čelan, direktor Razvojne agencije SI-MO-RA .

U nagradnom natječaju "Hrvatska kakvu želimo" sudjelovalo je četiri učenika naše škole pod mentorstvom učiteljica Viktorije Ljubešić i Mirjane Vidović te učitelja Marka Katavića.

Dvije učenice naše škole su nagrađene i zajedno sa svojim učiteljicama su sudjelovale na svečanoj dodjeli nagrada. Učenica 3. razreda Maja Klasan u kategoriji likovnih radova od I. do IV. razreda osvojila je prvo mjesto, a učenica Gabriela Dedić u kategoriji likovnih radova od V. do VIII. razreda osvojila je drugo mjesto.

Čestitamo pobjednicama i nadamo se da će Hrvatska 2030. godine biti onakva kakvu one vide i žele.

Barbara Ljubišić,