Posjet župana Ivana Celjaka i Sportski dan Osnovne škole Gvozd

Autor: Natko Rupčić, 15. 4. 2024.

Župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak, državni tajnik u Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Domagoj Orlić, zamjenica župana iz redova srpske nacionalne manjine Mirjana Olujić i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport, mlade i civilno društvo Robertina Štajdohar posjetili su našu školu na novouređenim vanjskim igralištima gdje se odvijao Sportski dan Osnovne škole Gvozd.

Razredna nastava je izvodila Štafetne igre na košarkaškom igralištu, na odbojkaškom igralištu odvijao se turnirski način natjecanja u konkurenciji djevojčica od petog do osmog razreda dok je na rukometnom igralištu bio turnirski način natjecanja u konkurenciji dječaka od petog do osmog razreda. Na počeku sportskog dana župan je pozdravio učenike i djelatnike škole te je kroz razgovor sa učenicima i djelatnicima saznao da su igrališta društveno važan čimbenik cijele općine Gvozd.

U sklopu Osnovne škole Gvozd nalaze se rukometno, odbojkaško i košarkaško igralište. Igrališta su izgrađena sa školom 1976. godine. S obzirom na to da su igrališta dotrajala bila im je potrebna dubinska i cjelovita obnova.

Sisačko-moslavačka županija je kao osnivač škole prepoznala potrebu te je aplicirala pri Ministarstvu turizma i sporta za projekt sufinanciranja uređenja igrališta u sklopu Osnovne škole Gvozd.

Ukupna vrijednost radova obnove i uređenja igrališta: 228.254,70 EUR

Ovom obnovom, poboljšao se odgojno-obrazovni standard škole i osigurani su sigurni uvjeti tijekom korištenja.

Uz izvođenje nastave tjelesnog na otvorenom, od ovog projekta korist ima cjelokupna općina Gvozd jer se mladi okupljaju na igralištima te ga koriste u slobodno vrijeme.

Nakon završetka obnove igrališta išlo se u drugu fazu, uređenja školskog okoliša, pristupne ceste i parkirališta. Glavni projekt i izvođenje radova financiran je iz proračuna Općine Gvozd, a radovi su završeni krajem prosinca 2023. godine.

Na kraju sportskog dana održan je tradicionalna odbojkaška utakmica između osmog razreda i djelatnika škole.