Sat za planet Zemlju 2017.

Autor: Unknown , 24. 3. 2017.

Promijenimo klimatske promjene

WWF poziva sve da se uključe u jubilarni Sat za planet Zemlju.

U subotu, 25. ožujka, gašenjem svjetla od 20:30-21:30 sati, svi se stanovnici svijeta mogu uključiti u najveću globalnu volontersku akciju

Suočavanje s posljedicama klimatskih promjena mora postati naša realnost, a WWF nas na to podsjeća i ove godine organizacijom desetog, jubilarnog Sata za planet Zemlju. Iz te svjetske organizacije za zaštitu prirode upućen je poziv svim gradovima da se uključe u ovu akciju te da u subotu, 25. ožujka, od 20:30 do 21:30 sati isključe javnu i dekorativnu rasvjetu koja osvjetljava glavne znamenitosti grada ili gradske trgove.
Najpoznatije svjetske znamenitosti ponovno će utonuti u mrak posljednje subote u ožujku. U WWF-u se nadaju da će se Eiffelovom tornju, rimskom Coloseumu ili londonskom Big Benu gašenjem javne i dekorativne rasvjete 25. ožujka od 20:30 do 21:30 sati pridružiti pulska Arena, Gradske zidine u Dubrovniku, Dioklecijanova palača i Zagrebačka katedrala.

Svi stanovnici svijeta mogu se uključiti i dati svoj doprinos u borbi protiv klimatskih promjena.

Učenici su pogledali prezentaciju o klimatskim promjenama, što ih uzrokuje i koje su posljedice klimatskih promjena.

Učenici nižih razreda izradili su plakat Sat za planet Zemlju.

Zalijepili su slike kako se mi borimo protiv klimatskih promjena (sakupljamo stari papir, recikliramo, imamo solarne ploče na školi, racionalno trošimo vodu i električnu energiju, sadimo stabla i cvijeće...).

Na crtežu je vidljivo zašto dolazi do klimatskih promjena, staklenički plinovi onemogućuju da toplina odlazi u svemir, toplina se zadržava na Zemlji to se naziva "efekt staklenika",  grije se zrak, kopno i vode, dolazi do "globalnog zatopljenja", a posljedica toga su klimatske promjene.

Učenici 7. razreda izradili su plakat u obliku umne mape, naveli su uzrok, posljedice i rješenje u borbi protiv klimatskih promjena.