Dan hrvatskih knjižnica 2020.

Autor: Unknown , 11. 11. 2020.

Lista(j) priče!

Kad se priče razlistaju, knjižnice blistaju!

Manifestacija obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica održava se u okviru programa Mjeseca hrvatske knjige koji se ove godine održava pod motom: Razlistaj se! Hrvatsko knjižničarsko društvo obilježava 10 godina održavanja Dana hrvatskih knjižnica. Tom prigodom Hrvatsko knjižničarsko društvo organizira digitalnu kampanju putem mrežne priče (web-story): Lista(j) priče! Kad se priče razlistaju, knjižnice blistaju!

Knjižnice su javne kulturne ustanove namijenjene svima koji su u neiscrpnoj potrazi za znanjem, kulturom, obrazovanjem, znanošću, kreativnošću i umjetnošću. Potrebe i zahtjevi društva u odnosu na suvremene knjižnične usluge sve su veće i složenije. Stoga pozivamo knjižnice, njihove korisnike i sve građane da nam upute svoje želje i ideje i pomognu nam kreirati viziju hrvatskih knjižnica. Kreirajte digitalne priče, nacrtaj knjižnicu, najdražu knjigu ili najdraži lik iz priče ili snimi video, knjižnice mogu podijeliti poruke svojih korisnika zašto je knjižnica važna i kako im pomaže rasti i razvijati se!

Učenici naše školske knjižnice ispisali su poruke zašto im je knjižnica važna.

Zajedno s knjižničarkom izradili su plakat Hrvatske knjižnice u brojkama.