Uskrsna radionica u sklopu volonterske inicijative „Činim pravu stvar“

Autor: Administrator , 29. 3. 2018.

28.ožujka 2018. u učionici 2.a razreda održana je zanimljiva i poučna radionica na kojoj je naša gošća, baka Ljiljana Dragić učenike poučila tradicionalnom bojanju jaja voskom.

Detaljno je objasnila kako se izrađuje sprava za crtanje voskom te pokazala postupak bojanja pisanica. Učenici su nestrpljivo čekali kad će uzeti „čudesnu spravicu“ u ruke. U znak zahvalnosti baki Ljiljani učenici su pripremili kratki program. Zainteresiranost za radionicu bojanja jaja voskom pokazali su: ravnateljica, učitelji i tajnica Škole. Baka Ljiljana imat će pune ruke posla, jer „čudesnu spravicu “ mnogi žele.

Iduće godine zasigurno će biti mnogo pisanica bojanih na tradicionalan način.

Mudrost i znanje naših starijih sugrađana ima veliku vrijednost i spremni su to podijeliti s nama.

Treba ih samo pozvati!

Mirjana Šeović,