Međunarodni dan zaštite životinja - 4 . listopad

Autor: Administrator , 11. 10. 2017.

Učenici i učitelji razredne nastave obilježili su Međunarodni dan zaštite životinja 4. listopada 2017. godine uključivanjem u kampanju „Svom psu možeš reći sve ... osim zbogom„.

Sa sadržajem kampanje učenike je upoznala učiteljica Mirjana Šeović.  Pozvala je učenike da se odgovorno ponašaju prema kućnom ljubimcu. Naglašena je važnost cijepljenja  i čipiranja pasa. Ukazano je kako svako udomljavanje smanjuje broj pasa lutalica, a time i njihovu populaciju u budućnosti.

Prigodnu prezentaciju pripremila je učiteljica Sanja Kovačić, koja je učenike upoznala s obvezama vlasnika kućnih ljubimaca, bolestima koje prenose psi te kako se ponašati u susretu s nepoznatim psom.

Nakon navedenog učenici su uspješno rješavali nastavne listiće i time pokazali da im je tema bila zanimljiva.

Po završetku aktivnosti u igraonici učenici su upućeni u knjižnicu, gdje su mogli pogledati izložbu knjiga o psima,  koju je pripremila knjižničarka Anita Gašpar. Knjige će nakon izložbe moći posuditi i pročitati.

Mirjana Šeović,
                                                                                učiteljica razredne nastave