Hrvatski olimpijski dan

Autor: Administrator , 15. 9. 2017.

Učenici nižih i viših razreda OŠ Gvozd sa svojim su razrednicima i ostalim učiteljima obilježili Hrvatski olimpijski dan natjecanjem u krosu.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10.rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica „zastava prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

U našoj školi se već tradicionalno obilježava ovaj dan kako bi se učenike potaknulo na unapređenje zdravlja svakodnevnim vježbanjem i provođenjem slobodnog vremena u prirodi. Učenici nižih i viših razreda OŠ Gvozd obilježili su Hrvatski olimpijski dan natjecanjem u krosu. Najboljim učenicima u krosu dodijeljena su priznanja. Svi u bijelim majicama slavili smo sport i olimpizam, promičući olimpijske vrijednosti i važnost bavljenja tjelesnom aktivnošću.

Djevojčice 1. i 2. razred:

1. Maja – Lorena Dragić

2. Martina Tomić

3. Petra Mraović

Dječaci 1. i 2. razred:

1. Teo Vorkapić

2. Josip Orlovčić

3. Leon Šimić

Djevojčice 3. i 4. razred:

1. Gabrijela Petrović

2. Jelena Crevar