IZLET RIJEKA – TRSAT – OPATIJA

Autor: Administrator , 8. 6. 2017.

I ove godine smo pred kraj nastavne godine išli na jednodnevni izlet. Ovoga puta odredište nam je bio Kvarner, točnije Rijeka, Trsat i Opatija. Kao i svaki put, izlet smo očekivali s velikim nestrpljenjem. I napokon, došao je i taj dan, 7. lipanj, dan našeg putovanja.

Ujutro nam vrijeme i nije bilo baš naklonjeno. Smrknuli su nam se oblaci sa svih strana ali mi se nismo dali omesti. Ponijeli smo svu opremu za kupanje. Putem nas je tu i tamo zapljusnula kiša ali nada umire posljednja. Stalno su nam oči bile usmjerene k nebu i tražile s koje strane će se razvedriti.

Prvo smo došli na Trsat. Tamo nas je dočekao turistički vodič koji nas je lijepo proveo kroz vjerske i povijesne objekte starog grada Trsatica i lijepo nam ispričao što je, kada i kako nastalo, te kakvo je značenje tih objekata danas. Dalje smo se autobusom spustili do grada Rijeke. Prvo smo grad Rijeku razgledavali iz autobusa gdje nam je vodič pokazao najpoznatije građevine grada. Zatim je slijedila šetnja kroz uži centar grada. Prošli smo Korzom, vidjeli Stara vrata, Mljekarski trg, kosi toranj, palaču Modello i još neke druge poznate i važne građevine.

Naše zadnje odredište je bila Opatija. Tamo smo proveli cijelo poslijepodne. Putem smo vidjeli mnoge vile po kojima je Opatija prepoznatljiva. Po dolasku u Opatiju smo odmah tražili pogodna mjesta za sladoled, hranu, kupnju suvenira i naravno, kupanje. Najveći dio vremena provedenog u Opatiji smo se kupali. Bilo nam je jako lijepo jer vani nije bilo vruće a voda je bila dovoljno topla za kupanje. I na kraju, kad sve zbrojimo i oduzmemo, bio je ovo jedan jako lijep i ugodan koji će nam dugo dugo  ostati u sjećanju.

Sanja Kovačić,
                                                         učiteljica razredne nastave