Lutke u školi

Autor: Administrator , 22. 11. 2016.

U ponedjeljak, 21. studenog u 11 sati našu školu su pohodile lutke u pratnji gospodina  Bunčića.

Lutke velike i male, lutke na koncu (marionete), ručne lutke (ginjol, zjevalica), lutke na štapu (javajke) i maske družile su se s učenicima predmetne nastave. Lutkar je prvo upoznao učenike sa svim lutkama, principom izrade, podrijetlom nastanka te samim načinom funkcioniranja lutaka.

Ujedno, predstava nije bila samo predstava već polazište za dramsku radionicu gdje su i sami učenici zvukom i pokretom animirali lutke te sudjelovali u stvaranju iste. Ne samo što je predstava bila vrlo poučna, što je polučilo lakšim upoznavanjem učenika s kazališnim pojmovima kao što su nazivi lutaka, lutkarska predstava, pozornica, mizanscena, bilo je tu i obilje smijeha, dječje radosti i dobre zabave.

Po samom završetku predstave i analizi doživljaja učenici su zaključili kako bi i sami u budućnosti mogli pokušati uprizoriti jednu lutkarsku predstavu i dobro se zabaviti.

Katarina Kuzmić,
                                                                                učiteljica hrvatskoga jezika