Osnovna škola Gvozd

Sigurno u prometu – Poštujmo naše znakove

Autor: Administrator , 12. 10. 2016.

Služba prevencije Ravnateljstva policije je u Gvozdu, 11. listopada 2016. godine organizirala program i edukaciju u sklopu projekta „Sigurno u prometu – Poštujmo naše znakove“.

Program je otvoren u Domu kulture u Vrginmostu gdje je prikazana kazališna predstava za učenike u izvedbi Dječjeg kazališta Smješko. Kazališnu predstavu su gledali učenici nižih razreda Osnovne škole „Gvozd“ iz Gvozda i učenici Osnovne škole „Vladimir Nazor“ iz Topuskog. Nakon završetka kazališne predstave učenici su posjetili info punktove vatrogasaca, hitne pomoći, centra 112, Auto kluba Sisak i mobilnog forenzičkog centra na kojima su se informirali i educirali o poslovima koje te službe rade. Program se nastavio na školskom igralištu gdje su učenici viših razreda sudjelovali u malom prometnom poligonu za bicikle, a učenici nižih razreda su vozili male električne automobile na poligonu s vertikalnom i horizontalnom signalizacijom.

Svi posjetitelji su imali prilike vidjeti pokaznu vježbu DVD-a Topusko, DVD-a Gvozd i Hitne pomoći „Spašavanje stradalog iz slupanog vozila“ u kojoj se mogla vidjeti kompletna intervencija vatrogasaca i hitne pomoći.

Tijekom cijelog događanja prisutni su mogli razgledati izložena službena vozila, specijalna vozila i motocikle koje koriste hitne službe te interesirati se o funkcijama i mogućnostima vozila.

Sanja Kovačić,

učiteljica razredne nastave

« Lipanj 2018 »

Logo škole