Dan Sunca PN

Autor: Administrator , 5. 5. 2016.

U srijedu, 4. svibnja učenici viših razreda 6. i 7. sat obilježili su Dan Sunca.

O toj prigodnoj temi stručna suradnica i knjižničarka Anita Gašpar pripremila je za učenike prezentaciju “O životu i smrti jedne zvijezde“.

Učenici su slušali predavanje o važnosti sunčeve energije, o obnovljivim izvorima energije, te o štetnosti prekomjernog izlaganja sunčevim zrakama.
Nakon predavanja učenici su se podijelili u skupine i sudjelovali u različitim pedagoškim radionicama.

Učenici 5. razreda  s učiteljicom engleskog jezika Natalijom Klarić rješavali su pitanja iz kviza i plesali uz ritmove pjesme „Walking on sunshine“, a učenici 6. razreda s učiteljicom iz geografije Mirelom Miošić odgovarali su na pitanja iz kviza o planetima sunčevog sustava.

Učenici 7. razreda s učiteljicom likovne kulture Mirjanom Vidović izrađivali likovne radove, plakate, mobile na tu temu, a učenici osmog razreda s učiteljicom informatike Ivanom Šipuš izrađivali su animacije o planetama sunčevog sustava u programu Easy GIF Animator.

Mirjana Vidović,                                                                                                   učiteljica LK