Osnovna škola Gvozd

Svjetski dan voda i Svjetski dan šuma

Autor: Administrator , 18. 3. 2016.

ČUVAJMO VODE I ŠUME!

Učenici  razredne nastave OŠ Gvozd 17. ožujka 2016.godine nizom aktivnosti obilježili su Svjetski dan voda i Svjetski dan šuma.

Ponovili su, utvrdili i proširili znanja  o važnosti  voda i šuma putem prezentacije koju je pripremila učiteljica Ljiljana Škara. Pisali su poruke,  stvaralačke sastave, izražajno čitali pjesme, slušali glazbu ili poput prvog razreda naučili slovo V kao VODA.

Za vrijeme odmora, promatrajući  plakat mogli su saznati koje je piće najzdravije na svijetu i tad je štand s vodom postao vrlo posjećen.

Nakon velikog odmora krenuli su u šetnju do obližnje šume Podgorje i tamo bolje upoznali životnu zajednicu šuma našeg zavičaja.

Putem su zastali i promatrali jezero-vodu stajaćicu.

Na rijeci Trepči mjerili su temperaturu vode i vidjeli uređaj za automatsko očitavanje vodostaja rijeke (solarni kolektor).

Učenici su shvatili da voda i kisik ŽIVOT znače te da naš zavičaj naizgled siromašan, zapravo ima pravo bogatstvo - PITKU VODU I ŠUME koje moramo čuvati i zaštititi.

Mirjana Šeović, učiteljica

« Prosinac 2018 »

Logo škole

POPIS UDŽBENIKA