Pješačenjem do kestenja

Autor: Administrator , 27. 10. 2015.

Kako je  obilježavanje Dana pješačenja i Dana za plodove zemlje u školskom kurikulumu   planirano za listopad, s nestrpljenjem se gledalo u kišno nebo  koje se nije vedrilo dva tjedna. I konačno je osvanuo  sunčan  ponedjeljak,   26.listopad 2015..

Dan za ispunjenje želja učenika i učitelja OŠ Gvozd.

Krenulo se nakon velikog odmora. Svi su se  radovali i dječji  smijeh  je odjekivao ulicama  Gvozda dok se nije izgubio u šumi. A tamo su  na svježem zraku   išli od stabla do stabla i sakupljali kestene.

Iako im je sezona na izmaku, vrijedne ruke učenika  brzo su nakupile vrećice koje su pripremili. Prepuni  snage  i radosti druženja vraćali su se u školu sa svojim plijenom. S njima su bili i učitelji koji  nisu krili zadovoljstvo.

Kraj igrališta ih je već čekala vatra što su je pripremili školski domari pa se odmah prešlo na pečenje. Miris pečenih kesteni  širio se na sve strane, a učenici garavih osmijeha  jurili  su po igralištu  sve dok nije stigao autobus koji ih je vozio kući.

Bio je to jako dobar plan i vrlo uspješno realiziran. Da se  dođe do dobrih kesteni, mora se pješačiti. Sve za zdrav život.